Penzión u Anny

 

Vitajte

Popis

Galéria

Zaujímavé odkazy

Kontakt

 

 

Kúpalisko sa rozprestiera na ploche 6 ha. Nachádza sa tu šesť otvorených bazénov ( plavecký-50m, rekreačný-25m, detský do 6 rokov, detský do 15 rokov, sedací pre dospelých). Súčasťou areálu sú tenisové, volejbalové ihriská a minigolf. Pre deti sú tu pieskoviská a motokárová dráha. Termálna voda teploty 36 °C s liečivými účinkami na choroby pohybového ústrojenstva sa získava z geotermálneho vrtu o hĺbke 1600 m.
Obec Dolná Strehová leží v juhovýchodnej časti Krupinskej planiny, označovaná tiež ako Strehovská pahorkatina. Prvá písomná zmienka o vzniku obce pochádza z roku 1245. Architektonickou pamiatkou obce je rokokovo-klasicistický kaštieľ, v ktorom je múzeum básnika Imre Madácha a iných literálne činných osobností regiónu. V Blízkosti kaštieľa je pamätník i hrobka Imre Madácha. K hodnotným historickým pamiatkam v obci patrí evanjelický kostol z r. 1625
K historickým budovám patrí aj rímskokatolícky kostol postavený v roku 1902. Už k tradičným kultúrnym podujatiam v obci patrí "Kultúrne leto" s vystúpením folklórnych skupín a prehliadkou hraného amatérskeho humoru po názvom " AHA"

 

.